7 iemesli, lai nēsātu saulesbrilles biežāk

7 iemesli, lai nēsātu saulesbrilles biežāk
By Smart Vision jūnijs 5, 2020

Vasara bez siltajiem un patīkamajiem saules stariem nav iedomājama. Taču pirms Tu dodies savā nākamajā brīvdabas piedzīvojumā, neaizmirsti par saulesbrillēm. Ja vēl neesi saulesbriļļu īpašnieks, tad šie 7 iemesli Tev liks pārdomāt.

Piemērotu saulesbriļļu izvēle var būt diez gan sarežģīts un laikietilpīgs process. Lielākā daļa cilvēku tās izvēlas vadoties pēc vizuālajiem aspektiem- kā saulesbrilles izskatās un vai tās piestāv. Saulesbrilles joprojām tiek uztvertas vairāk kā modes aksesuārs, bet tas nav gluži pareizi. Lai arī pareizi piemeklētas saulesbrilles papildinās jebkuru Tavu tēlu, tām ir daudz vairāk funkciju nekā Tev šķiet. Lai iegūtu plašāku priekšstatu par to, kāpēc saulesbrilles būtu jānēsā gan saulainās, gan ne tik saulainās dienās, lasi zemāk.

 

Acu aizsardzība no UV stariem

Acu pakļaušana UV stariem var rezultēties ar vairākām problēmām, piemēram, kataraktu, mākulas deģenerāciju vai pterīgiju. Katarakta izpaužas kā acs caurspīdīgās lēcas apduļķošanās, mākulas deģenerācija- centrālās redzes bojājumi, savukārt pterīgija izpaužas kā jaunu audu veidošanās uz radzenes.

Tāpēc nākamreiz, izvēloties savas jaunās saulesbrilles, pārliecinies, ka tās garantē 100% UV aizsardzību, lai saglabātu savas acis veselas ilgāk.

 

Pretnovecošanas īpašības

Tas nav noslēpums, ka āda ap acīm ir īpaši jutīga un tai nepieciešamas lielākās rūpes. Ne tikai emociju izrādīšana vai nerūpēšanās par šo delikāto zonu var novest pie nevēlamām krunciņām, bet arī saules iedarbībai ir negatīvas sekas uz Tavu ādu. Pirmkārt, atrodoties spožajos saules staros bez saulesbrillēm, Tu samiedz acis, lai tās pasargātu, taču tādā veidā tiek paātrināta krunciņu veidošanās. Otrkārt, UV stari sausina jau tā plāno ādu ap acīm un, jā, Tu uzminēji, arī tas paātrina krunciņu veidošanos. 

 

Samazināts vēža risks

Kā jau pārrunājām iepriekš, āda ap acīm ir delikāta un tai būtu nepieciešamas īpašas rūpes. Lielās jutības dēļ, āda ap acīm ir īpaši pakļauta vēža attīstībai. Aptuveni 10% no ādas vēža gadījumiem ir tieši uz plakstiņiem vai uz tuvējās ādas ap acīm. Lai gan lielākā daļa šādu gadījumu tomēr nav letāli, tā nav patīkama pieredze, kas dažos gadījumos var novest pie acs audu bojājumiem vai pat redzes zaudēšanas. 

 

Aizsardzība pret putekļiem

Tas ir kaitinoši, ja Tu centies izbaudīt dienu, bet no zila gaisa tavā acī ieskrien kukainis vai puteklis, vai smilts grauds. Varētu šķist, ka tas nav nekas īpašs, bet šādi gadījumi var beigties ar acs traumu. Pat vissmalkākais smilts grauds spēj atstāt skrāpējumus uz radzenes un atsevišķos gadījumos tam var būt nopietnas sekas. Tāpēc uzvelc saulesbrilles un izbaudi savu dienu bez lielām rūpēm.

 

Retākas galvassāpes vai migrēnas

Ja Tu regulāri ciet no galvassāpēm vai migrēnas, Tu zini, ka ir svarīgi atrast to, kas provocē šīs nepatīkamās sajūtas. Dehidrācija, stress vai miega trūkums ir vieni no iemesliem, kāpēc izjūti galvassāpes, taču citi ir novērojuši, ka arī spoža gaisma spēj provocēt galvassāpes. Tavām saulesbrillēm nav jābūt tikai pēc iespējas tumšākām, lēcu krāsai arī ir nozīme. Spēlējies ar dažādiem stiliem un lēcu toņiem un atrodi, kas der vislabāk tieši Tev.

 

Redzi vēl labāk

Pat, ja Tu neizjūti galvassāpes vai migrēnu spožas gaismas ietekmē, tumšu saulesbriļļu pāris ļaus Tev redzēt labāk. Spoža gaisma jebkurā gadījumā liks Tev sažmiegt acis, kas ievērojami samazina attēla kvalitāti. Svarīgi, ka pareizi piemeklētas saulesbrilles novērsīs atspīdumus uz ceļa, kas padarīs Tavu braukšanas pieredzi drošāku un patīkamāku.

 

Mode, mode, mode

Visbeidzot, saulesbrilles papildinās jebkuru Tavu tēlu neskatoties uz to kā Tu izskaties vai kā Tev patīk ģērbties. Iespējas ir bezgalīgas un kaut kur ir perfektais saulesbriļļu pāris, kas gaida tieši Tevi. Noteikti nevajadzētu aprobežoties ar vienu saulesbriļļu pāri, ja Tu vari izveidot savu personīgo saulesbriļļu kolekciju!

 

Tāpēc, izvēloties savu nākamo saulesbriļļu pāri (vai divus), atceries par:

100% UV aizsardzību;

lēcu tonējuma intensitāti;

lēcu krāsu- tai jābūt patīkamai Tavām acīm;

sedzamību- saulesbrillēm jānosedz acis pilnībā;

tām jābūt stilīgām!

Meklējiet mūsFacebook
&
Instagram