Cik nepieciešamas ir polarizētās saulesbrilles?

Cik nepieciešamas ir polarizētās saulesbrilles?
By Smart Vision jūlijs 1, 2020

Vai Tev ir radusies sajūta, ka Tev saulesbrillēs kaut kā pietrūkst? Vienalga, vai pavadi dienu pie ūdens, vai esi ceļā no punkta A uz punktu B, dažkārt saulesbrilles nesniedz pietiekoši dzidru attēlu. Meklējot savas nākamās saulesbrilles, iespējams, esi manījis uzrakstu “polarizēts” vai toreiz kafejnīcā pie blakus galdiņa dzirdēji kā tiek apspriestas polarizētas saulesbrilles. Ja polarizācija Tev neko neizsaka un Tu gribi noskaidrot, kas tas ir un vai Tev tas ir vajadzīgs, šis īsais gids Tev palīdzēs.

Kā darbojas polarizētās saulesbrilles?

 

Pavisam vienkārši! Ienākot atmosfērā, saules gaisma tiek izkliedēta dažādos virzienos. Taču nonākot uz tādām plakanām, atstarojošām virsmām kā ūdenstilpnēm vai mitra ceļa, gaisma tiek atstarota horizontālā virzienā mūsu acu līmenī. Šāda gaisma ir samērā intensīva un liek mums justies apžilbušiem. Polarizētām saulesbrillēm ir īpašs filtrs, kas bloķē šos horizontālos gaismas starus un palielina attēla kontrastu.

 

Kādi ir polarizēto saulesbriļļu plusi?

 

Ja pavadi daudz laika pie dabas, tad tavas acis jutīsies ērtāk polarizētās saulesbrillēs. Vienalga, vai pavadi laiku uz vai pie ūdens, vai izbaudi ziemas aktivitātes, polarizācija novērsīs to kaitinošo atspīdumu un sniegs tik ilgi gaidīto komfortu. 

 

Polarizētas saulesbrilles noderēs arī tiem, kuri labprāt pavada laiku makšķerējot. Tā kā polarizācija ievērojami samazina atspīdumus, kas nāk no ūdens virsmas, kļūs iespējams ieskatīties zem ūdens virsmas. Tas palīdzēs noķert lielo lomu vai droši manevrēt cauri seklākiem ūdeņiem. 

 

Tie, kas ikdienā nēsā saulesbrilles zina, ka ienākot ēnā gribas saulesbrilles novilkt, jo redzamība ievērojami pasliktinās. Pat esot ēnā mēs esam pakļauti kaitīgajiem UV stariem. Polarizētas saulesbrilles novērsīs vēlmi novilkt saulesbrilles ēnā, jo attēls caur polarizētām saulesbrillēm ir skaidrāks un ar lielāku kontrastu. Tādā veidā Tavas acis tiks pasargātas no UV stariem arī ēnā. 

 

Kādi ir polarizēto saulesbriļļu mīnusi?

 

Jāpatur prātā, ka polarizētas saulesbrilles radīs attēla izkropļojumus LCD displejos, kas atsevišķos gadījumos var palēlināt reakcijas ātrumu un lēmumu pieņemšanu, vai vienkārši būt kaitinoši. No gaišās puses, ielūkošanās displejā ir veids kā pirms pirkuma veikšanas pārliecināties par polarizēto saulesbriļļu autentiskumu. 

 

Vai man ir nepieciešamas polarizētas saulesbrilles?

 

Tas ir atkarīgs no Tevis! Ja atspīdums no mitra ceļa vai ūdens virsmas Tevi kaitina, tad polarizētas saulesbrilles atvieglos Tavu dzīvi. Tomēr, ja viss, ko Tu meklē ir kārtējais saulesbriļļu pāris vai pavadi daudz laika LCD displeju priekšā, tad polarizācija nav priekš Tevis. 

 

Polarizētām saulesbrillēm viennozīmīgi ir vairāk plusu nekā mīnusu, tieši tāpēc tik daudzi cilvēki izvēlas polarizētās saulesbrilles kā savu ikdienas aksesuāru.

Meklējiet mūsFacebook
&
Instagram